Karu suolaus! Nyrkkeilytähti raivostui jenkkimestarille Anthony Joshua -ottelun neuvotteluiden sotkemisesta

Alemmasta raskassarjasta suurimpaan painoluokkaan siirtynyt britti-iskijä Tony Bellew hiiltyi kuultuaan Deontay Wilderin tehtyä uusia vaatimuksia otteluneuvotteluissa Anthony Joshuan leirin kanssa.
WBC-liiton raskassarjan mestari Wilder löi kapuloita huippumittelön neuvotteluihin vaadittuaan 50-50 tulojakoa MM-kohtaamisen tuotoista. WBA-, WBO-, IBO- ja IBF-liittojen tittelinhaltijan Joshuan promoottori Eddie Hearn ei pitänyt ideasta, ja neuvottelut ajautuivat karille.
Raskassarjan MM-ottelua havitteleva Bellew hermostui Wilderin viimeisimmästä liikkeestä. Brittiottelija nimitti jenkkitähteä ”B-puolen ottelijaksi”, joka sabotoi omaa uraansa.
– Täytyy kysyä tätä kysymystä, miksi Wilder ei jahdannut mestaruudet yhdistävää ottelua Vladimir Klitshkoa vastaan? Hän on hyvä sosiaalisessa mediassa ja tekee näitä mainioita pieniä videoita, jossa hän höpisee puuta heinää. Hän puhuu niin kuin olisi edelleen kaduilla, Bellew tylytti Metron haastattelussa.
– Hänen pitäisi olla WBC:n raskassarjan maailmanmestari. Hänen pitäisi olla amerikkalaisen nyrkkeilyn kasvot. Hän ei ole edes oman kaupunkinsa kasvot. Häntä ei tunne kukaan. Se on promootiorintamalla tehty huijaus. Hänen pitäisi olla megatähti, Bellew vähätteli.
Lähde: Metro
Voita 1000€ lahjakortti Ikeaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin Ikeaan!
- Kuohujuoma virtasi – Krista Pärmäkoski vaihtoi vapaalle
- Sukset naulaan – Suomen maajoukkueurheilija teki rajun ratkaisun: ”En halua elää sellaista elämää”
- Ronnie O’Sullivanin poikkeuksellinen temppu puhuttaa MM-kisoissa
- IS:lle ikävää vihjailua Wilma Murrosta
- Elina Lampela vaihtoi vapaalle – seivästähti julkaisi harvinaisen uimapukukuvan
- Eronnut Riitta-Liisa Roponen teki tilannepäivityksen
- Reetta Hurske lähti Suomesta – teki ikävän paljastuksen
- Wilma Murto kertoi ilouutisen faneilleen
- Frida Karlssonista leviää karu kuva – näin ruotsalaistähti kommentoi
- Kello tikittää – kohta saadaan uutispommi Therese Johaugista
- Eronnut Riitta-Liisa Roponen teki tilannepäivityksen
- Elina Lampela vaihtoi vapaalle – seivästähti julkaisi harvinaisen uimapukukuvan
- Reetta Hurske lähti Suomesta – teki ikävän paljastuksen
- Urheilutähti yhdistettiin suomalaiseen jääkiekkoilijaan – puhui nyt suunsa puhtaaksi
- Wilma Murto kertoi ilouutisen faneilleen
- IS:lle ikävää vihjailua Wilma Murrosta
- Jelena Välbe sai brutaalin viestin Venäjällä – naiselle povataan nyt karua kohtaloa
- Sonja Leinamo lähti lomalle – ampumahiihtäjä ihastutti lomakuvillaan
- Mike Tyson pamautti – vain yksi nyrkkeilytähti maailmassa olisi voinut voittaa hänet: ”Hän oli eläin”
- Hiihtotähti Kerttu Niskanen otti nyt kantaa vakavaan aiheeseen