Barcelonassa riittää nyt miettimistä – Mike Tysonin kumppani kannabisbisneksessä ostamassa Camp Noun nimen

FC Barcelona ilmoitti viikolla historiallisesta päätöksestä avata seuran legendaarisen kotistadionin Camp Noun nimi myytäväksi tulevalle kaudelle. Tuotot on tarkoitus ohjata kokonaan koronan vastaiseen taisteluun. Kiinnostuneita on ollut ja yhtenä näistä Mike Tysonin liikekumppani Alki David – kannabisbisneksen parista.
Davis on monimiljonääri ja pyörittää moninaista muutakin liiketoimintaa kuin kannabiksen liittyvää bisnestä ”Rauta-Miken” kanssa. David omistaa mm. FilmOn-yhtiön, verkkokauppayhtiö 9021go.comin ja suoratoistapalvelu BattleCam.comin. Hänen omaisuutensa arvo on noin kolme miljardia euroa.
David vakuuttaa olevansa enemmän kuin tosissaan Camp Noun nimihankkeen kanssa.
– Tämä on tilaisuus, joka saa minut jääräpäiseksi. Se on historiallinen tapaus urheilussa ja sopii hyvin tämänhetkisiin suunnitelmiini, David sanoi The Sunin mukaan.
– Yhteys avattiin alkuviikolla ja olen hiljaisen luottavainen sen suhteen, että pääsemme sopimukseen. Tämä sopimus Camp Nousta olisi uusi tapa auttaa.
David on tosiaan ollut mukana terveysyrityksensä kautta jo taistelussa koronavirusta vastaan, mutta miehellä on toinenkin puolensa. David pidätettiin vajaa vuosi sitten Karibialla, kun hänen yksityiskoneestaan löytyi väitteiden mukaan miljoonan euron arvosta kannabista.
– Tilini on niin puhdas kuin se voi olla kaikkien liikemaailmassa tulevien iskujen jälkeen. Barcelona ja Alki David olisi kaunis kumppanuussuhde.
Voita 1000€ lahjakortti Ikeaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin Ikeaan!
- Se oli siinä? – Yle: Tämä on totuus Wilma Murron tapauksesta
- Timmissä tikissä – entisen hiihtolupauksen Anita Korvan salipäivitys kääntää katseita
- Ampumahiihtomies myönsi nyt intiimin suhteensa tähän naiseen
- Sieltä se tuli – SE-nainen laittoi ennätyksensä uusiksi
- Suomen hiihtoässä koki karun kohtalon – tämä on naisen tilanne nyt
- Siitä se sitten alkaa: Ristomatti Hakola teki uuden aluevaltauksen
- Suomalaisjuoksijalta mahtava veto maailmassa – maalissa paljastui ikävä totuus
- Nathalie Blomqvist esitteli uuden kisa-asunsa – fanit ällistelivät näkemäänsä
- Tälle tulee nyt loppu – IS:lle ladattiin suora viesti Jasmi Joensuulle ja kumppaneille
- Täysin pihalle maajoukkueesta – Anne Kyllönen päivitteli tuntojaan
- Hiihtoliitto jakoi surullisen tiedon – ”Otamme osaa läheisten suruun”
- Kalle Lassila sanoi suoraan Ylelle – tämä Suomen hiihtotähti ei kuulu maajoukkueeseen
- Kaisa Mäkäräiseltä ja Ville-kumppanilta ilouutisia faneille
- Täysin pihalle maajoukkueesta – Anne Kyllönen päivitteli tuntojaan
- Tälle tulee nyt loppu – IS:lle ladattiin suora viesti Jasmi Joensuulle ja kumppaneille
- Hiihtotähdellä lähti lapasesta MM-kisojen jälkeen – viina virtasi
- Siitä se sitten alkaa: Ristomatti Hakola teki uuden aluevaltauksen
- Nathalie Blomqvist esitteli uuden kisa-asunsa – fanit ällistelivät näkemäänsä
- Krista Pärmäkoski pahoitteli toimintaansa
- Tapaus Kerttu Niskanen – nyt selvisi totuus