Hurjasti laihtunut maastavedon ME-jättiläinen treenasi todella kovaa crossfit-tähden kanssa – Katso videolta, miten kävi!

Hallitseva Maailman vahvin mies Hafþór Björnsson harjoittelee kovaa tulevaa nyrkkeilyotteluaan voimamieskollegaansa Eddie Hallia vastaan.
Islantilainen on hakenut itselleen kehään kestävyyttä ja räjähtävyyttä cross fit -salilta. Hän on kääntynyt maansa yhden kovakuntoisimman urheilijan, tällä hetkellä raskaana olevan crossfit-tähti Annie Thorisdottirin puoleen.
Kova treeni oli kuitenkin tällä kertaa liikaa Björnssonille, joka väsähti totaalisesti kolmannen ja viimeisen kierroksen pyöräilyosuudella. Hän sai kuitenkin runsaasti kehuja parantuneesta kunnostaan.
Järkäle on kertonut painaneensa harjoittelun alkuvaiheessa 206 kiloa, mutta toukokuun lopussa vaaka näytti jo lukemaa 188.
Hall menetti taannoin maastavedon maailmanennätyksen, kun 501 kiloa nostanut Björnsson pisti kilolla britin ennätystä paremmaksi.
Björnssonin ja Hallin on määrä ottaa toisistaan mittaa Las Vegasissa ensi vuoden syyskuussa. Ottelun näyttämö ja tarkka ajankohta eivät ole vielä selvillä.
Voita 1000€ lahjakortti Ikeaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin Ikeaan!
- Komeaa – suomalainen korkeushyppääjä Heta Tuuri laittoi ennätyksensä uusiksi
- Lotta Harala teki ikävän paljastuksen IL:lle
- Kova kohtalo: Hiihtotähti sittenkin ulos maajoukkueesta
- Reetta Hurske lähti Suomesta – avautui nyt tekemästään muutoksesta
- Johan jysähti – maailmalla tehtiin huima keihäskaari
- Hiihtotähti Jonna Sundling vaihtoi treenivaatteet aivan toisenlaiseen lookiin – fanit ällistyivät näkemästään
- Suomalaisesta yleisurheilijasta kuoriutui ”kauhumorsian” – näin se tapahtui
- Merkki keski-iästä: Kaisa Mäkäräinen paljasti, mitä oikein tuli tehtyä
- Toni Niemisen elämässä tapahtuu taas – ”Aletaan tutustumaan toisiimme”
- Kunnon päätösbileet – Suomen hiihtotähdet villiintyivät
- Toni Niemisen elämässä tapahtuu taas – ”Aletaan tutustumaan toisiimme”
- Merkki keski-iästä: Kaisa Mäkäräinen paljasti, mitä oikein tuli tehtyä
- Suomen yleisurheilulupaukselta mahtava paluu – kiekkoilijarakas mukana juhlissa
- Johan jysähti – maailmalla tehtiin huima keihäskaari
- Maajoukkueesta kengitty Anne Kyllönen laittoi pystyyn melkoisen show’n
- Pihalle A-maajoukkueesta – suomalaisen hiihtotähden kohtalo pöyristyttää
- Hiihtotähti Jonna Sundling vaihtoi treenivaatteet aivan toisenlaiseen lookiin – fanit ällistyivät näkemästään
- Suomalaisesta yleisurheilijasta kuoriutui ”kauhumorsian” – näin se tapahtui
- Juha Mieto laukoi IL:lle harvinaisen selvää tekstiä Suomen hiihtotähdistä
- Se oli siinä: Antti Tuisku heitti hyvästit