Suomalainen yleisurheilutähti keimaili minihame päällään – kuva sai fanien henget salpautumaan

Seitsenottelija Jutta Heikkisen viimeiset vuodet ovat olleet vaikeat. Nainen joutui kesällä uudelleen samanlaiseen leikkaukseen kuin viime vuonna.
– Huonoja uutisia.. Useampi ortopedi katsoi minun magneettikuvat, ja selvisi, että viime syksynä tehty kantaluun hionta & tulehdusmuutosten poisto -leikkaus ei ole mennyt niinkuin sen olisi pitänyt, vaan tilanne on päinvastoin huonompi kuin ennen leikkausta.
– En voi ymmärtää, että miten tämä voi olla edes mahdollista ja tuntuu niin epäreilulta, että koko viime vuoden leikkaus ja kuntoutusprosessi on mennyt täysin hukkaan, päivitti Heikkinen elokuun alussa.
Heikkinen on kertonut onnistuneen leikkauksen jälkeen rehellisesti, että mieli on välillä ollut maassa. Treeni kuitenkin maistuu edelleen. Heikkinen ehti kuitenkin viime viikonloppuna vaihtamaan myös vapaalle. Nainen julkaisi Instagramissa kuvia vapaasta viikonlopustaan.
– Treenitrikoot vaihtui hetkeksi minihameeseen kun nautittiin vapaasti viikonlopusta hotellissa. Syötiin hyvin ja herkuteltiin, rentouduttiin poreissa upeissa maisemissa ja nukuttiin pitkään. Nyt on taas akut ladattuna ja huomenna paluu treenien pariin, kirjoitti Heikkinen maanantaina.
Naisen kuvat keräsivät paljon kehuja faneilta.
– Melkoinen pakkaus, tiivisti yksi.
Voita 1000€ lahjakortti Ikeaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin Ikeaan!
- Valmentaja avautui IS:lle – selvää tekstiä suhteestaan Suomen naishiihdon tähtiin
- Ylen urheilutoimittaja pöyristyi ”mummon” käytöksestä – ”Menetän uskoni ihmisiin”
- Nyt siitä voi puhua – Suvi Minkkinen teki merkittävän paljastuksen Ylelle
- Ikävistä ongelmista kärsinyt Krista Pärmäkoski päivitti nyt tilannettaan – teki yhden asian selväksi
- Sellainen ongelma – Jasmi Joensuulta jäätävä heitto kauden päätteeksi
- Suomalaiselle hiihtotähdelle selvisi brutaali totuus – ”Aikamoinen shokki”
- Kello tikittää – uutispommi Therese Johaugista viritteillä
- Lauri Vuorinen romahti kunnolla – MM-sankari myönsi karun totuuden
- Suomen hiihtonaiset bilettivät villisti SM-kisojen jälkeen – ”Nyt on syytä juhlaan”
- Saga Andersson käänsi katseita upeilla kuvillaan etelän lämmöstä
- Riitta-Liisa Roponen avautui erostaan – neljä sanaa paljastivat karun totuuden
- Saga Andersson käänsi katseita upeilla kuvillaan etelän lämmöstä
- Suomen ampumahiihtonaiselta selvää puhetta Kaisa Mäkäräisen toiminnasta Ylen asiantuntijana
- Ylen suora hiihtolähetys sai ikävän käänteen – ”Yksi suurista on poissa”
- Ei kai sentään – IL: Anne Kyllönen voi kokea kovan kohtalon
- Ylelle harvinaisen selvää tekstiä Antti Tuiskun toiminnasta
- Toni Nieminen teki paluun – huonostihan siinä kävi
- Suomen hiihtonaiset bilettivät villisti SM-kisojen jälkeen – ”Nyt on syytä juhlaan”
- Välitön reaktio näihin puheisiin – Kerttu Niskasen mies lähetti jäätävän viestin Sami Jauhojärvelle
- Hiihtonainen avasi nyt suunsa – rajuja väitteitä Johannes Kläbosta