Ampumahiihtolegenda Kaisa Mäkäräinen innostui loppukauden aikana myös kilpailemaan hiihto- ja ampumahiihtokisoissa.

Mäkäräinen on nyt jättänyt myös sosiaalisessa mediassa hyvästit kevättalvelle. Hän julkaisi Instagramissa upeita kuvia.

– Ennen kuin kesä tulee, niin vielä vikat kuvat viime viikon upeasta kevättalven illasta Olokselta. Nyt jo kolmatta vuotta putkeen, piti yhtenä iltana jaksaa kiivetä huipulle katsomaan auringonlaskua.

– Päällä Spotsweater islantilaisesta villasta itse neulottuna. Kesä voi tulla. Puutarhahommat jo aloitettu, selvitti Mäkäräinen.

Mäkäräisen itse neuloma villapaita käänsi katseita. Hänelle tuli paljon kehuja kommenteissa.

– Kuvissa kaikki on kaunista ja upeaa mutta ”pitkin silmäripsin” katselen tuota villapaitaa. Sellaisen haluaisin itsellenikin, hehkutti eräs.

Kuvat tästä.

LUE MYÖS