Entinen yleisurheilija Noora Toivo työskentelee nykyään Yle Urheilun sometoimittajana. Nainen muistettiin jo urheilu-urallaan varsin suorapuheisena persoonana.

Toivo pitää edelleen samaa linjaa henkilökohtaisella sosiaalisen median tilillään. Hän pöyristeli maanantaina ikävää kokemustaan Instagramissa.

– Mä oikeesti menetän uskoni ihmisiin. Jumankekka, kun mummo kaataa lapsen eikä edes välitä, niin ollaan kyllä aika syvässä päässä, alkoi päivitys.

– Tultiin Minin (lapsi) kanssa uimaan ja ovilla joku vanhempi nainen (yli 60v) käveli Miniä päin, kun meni nenä puhelimessa. Ja siis kovaa vaan jyräsi hänet. Mini siis seiso siinä ovella odotti, että pääsee sisään. 3v lentää kovaa selälleen ja mummo ei edes välitä. Ei anteeksi, ei sattuko, ei mitään. Kattelee vaan puhelintaan. Oltiin Von Papusen (kumppani) kanssa hyvin hämmentyneitä ja tietenkin kysyttiin eka miniltä sattuko. Noh rouvat jatko matkaansa.

– Minä ajattelin että en kyllä tätä perseilyä katso ja juoksin perään, että nyt kyllä käyttäydyitte todellla huonosti. Te olette aikuisia naisihmisiä ja vedätte lapsen kumoon. Jo se riittää, mutta siihen päälle ette edes pyydä anteeksi tai kysy sattuiko. Kyllä sieltä lopulta tuli marinan kera anteeksipyyntö, mutta aivan absurdia miten koko tilanne meni.

– Ottaa niin saakelisti päähän, että jengille tollanen on ihan ”normaalia” menoa. Onneks tuli ihana herra sanomaan että hyvä kun sanoit ja oli tosi törkeästi tehty naiselta.

– Naurettavaa tässä on se, että varmana he valittavat kuinka nuoriso on pilalla, jos näkee jotain, mutta sitten itse toimii noin. Ei jatkoon.

Päivitys kokonaan tästä.

LUE MYÖS